FRAKSİYONEL LAZERLE LEKE TEDAVİSİ

?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????FRAKSİYONEL LAZERLE LEKE TEDAVİSİ

Fraksiyonel lazerle leke tedavisi son yıllarda lazer teknolojisinden yararlanılarak cilt lekelerin silinmesinde en etkili yöntemlerden biridir. Özellikle CO2 fraksiyonel lazerle leke tedavisi verdiği olumlu sonuçlar ile son dönemde çok fazla rağbet görmektedir.

Fraksiyonel lazerle leke tedavisi açık tenli kişilerde daha iyi sonuç vermektedir. Özellikle esmer ya da bronzlaşmış kişilerde daha zahmetli olarak yapılmaktadır. Ayrıca lekenin tonu ile kişinin kendi cildinin tonu arasında ne kadar fark varsa o kadar başarılı sonuç alınmaktadır.

Bu işlemde lekenin neden meydana geldiğinin de önemi büyüktür. İşlem öncesinde muhakkak doktor kontrolünden geçilerek lekenin enden meydana geldiği herhangi bir iç rahatsızlık ayda hormonal düzensizlikten meydana gelip gelmediği araştırılmalı ve teşhis edilmelidir. Lakelerin oluşmasına neden olan etken ortadan kaldırılmadıkça leke tedavisinin yüzde yüz başarıya ulaştırmak mümkün değildir. Fraksiyonel lazer tedavisinde, cilt lekeleri yaşlılığın bir belirtisi olarak oluşmuş ise yaklaşık 2 seansta silinebilmektedir. Fakat halk arasında hamilelik maskesi adı da verilen malesma sonucu oluşmuş ise 5 seans uygulama yapılmalıdır.

İşlem tamamlanmadıktan sonra ciltte bazı kızarıklıkların görülmesi normal karşılanmaktadır. İlk 3 gün içerisinde bu kızarıklıklar devam ederse mutlaka hekiminize danışmanız gerekmektedir. İlk bir haftadan sonra cilt lekeleriniz renklerinin açıldığını gözle görebilirsiniz.

Cildinizde lekeler varsa ve bu durumu büyük bir psikolojik sorun haline getirdiyseniz vakit kaybetmeden uzman bir dermatolog ile görüşmeniz lehinize olacaktır.

 

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s