LAZERLE LEKE TEDAVİSİ

??????????????????????????????????????????????????????????????LAZERLE LEKE TEDAVİSİ

Şimdiye dek kullanılan deodorantların, yanan kimyasalların bir sonucu olan delinen ozon tabakası nedeniyle güneşin zararlı ışınları dünyamıza daha çok ulaşmaya başlamıştır. Dolayısıyla güneşin zararlı ışınlarında korunmak amacıyla çok faktörlü güneş kremleri kullanılmaktadır. Bu güneş kremlerinin herksin cilde uygun olarak seçilmesi gerekmektedir. Örneğin esmer bir kişinin beyaz tenli bir kişiye göre güneş ışınlarından olumsuz olarak etkilenme yüzdesi daha düşüktür. Bu sebeple açık tenli kişilerin daha çok faktörlü güneş kremleri almaları gerekmektedir. Aksi takdirde ciltlerinde lekelenmeler olabilir.

Cilt lekelenmelerinde en etkin faktör olan zararlı güneş ışınları dışında, hamilelik maskesi adı verilen malesma, çiller, sonradan oluşan bazı benler, kalitesiz kozmetik ürünleri kullanımı, doğumsal lekeler, yanma, akne oluşumu da cilt üzerinde lekelenme nedenlerindendir. Cilt lekelerinin çaresi genellikle ev yapımı maskelerde ya da peeling kremleri ile aransa da bu yöntemler etkin bir sonuç verememektedir.   Lazerle leke tedavisi cilt lekelerinin ortadan kaldırılmasındaki en iyi çözüm yoludur.

Lazerle leke tedavisi lekelenme olan bölgenin büyüklüğüne ve lekelenme tipine bağlı olarak farklı seans sayısı içermektedir. Örneğin doğumsal ve hamilelik sonrası olan lekelenmeler daha çok sayıda seans ile yok edilebilirken, güneş yanığı, çiller, akne izleri daha az seansta kolayca ortadan kaldırılabilmektedir.

Lazerle leke tedavisi pek çok lazer tipi uygulama bulunmaktadır. Bunlar;

– Q Switch tipi lazerler

– Fraksiyonel lazerler

-Karbonpeeling lazeri

-Mikrolazerpeel’dir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s